Close
Мед: Склад, корисні властивості і застосування

Як мед допоможе покращити ваше здоров’я

Мед вважається найдавнішими ласощами. Ще в далекому минулому люди активно вживали цей продукт як частину свого раціону, для лікування і профілактики різних захворювань і навіть в косметичних цілях. Неймовірно, як один продукт може мати такі різноманітні властивості і приносити таку значну користь! Сьогодні поговоримо докладно про ключові властивості медової продукції і його вплив на організм людини.

Корисні властивості і склад

Натуральний мед- це природний еліксир здоров’я. Його корисні властивості визначаються складом. У меді містяться вуглеводи (глюкоза, фруктоза, сахароза) і вітаміни (A, C, E, K і вітаміни групи B). Крім того, що це відмінне джерело енергії для організму, це ще й засіб для відновлення обміну речовин, нормалізації кровоносного тиску, розширення судин, правильного функціонування серцевого м’яза. В додаток до цього, мед регулює роботу нервової системи і дає додаткове харчування клітинам мозку. Крім цукрів, до складу меду входить велика кількість вітамінів (каротин, Е, К, С, В6, B5, B3, B2, B1) і мікроелементів (калій, кальцій, хлор, залізо, йод, цинк, фтор, мідь, кобальт, марганець, магній, натрій, сірка, фосфор, а також літій, алюміній, свинець, срібло, сурма, титан, хром, молібден, стронцій, бор, нікель). Вітаміни, що входять до складу меду, набагато ефективніші, ніж штучно отримані, так як вони вже знаходяться в з’єднанні з природними солями і біоактивними речовинами, які значно посилюють їх дію. Широкий спектр корисних речовин в органічному меді дуже впливає практично на всі процеси, що відбуваються в організмі. Завдяки цим нутрієнтам значно посилюються кровотворні функції, підтримується синтез необхідної кількості інсуліну, поліпшується гуморальна регуляція, нормалізуються окислювально-відновні процеси, виявляється позитивний вплив на зір.

Сорти меду і застосування

Для профілактики і бадьорого стану фахівці рекомендують щодня вживати мед – досить по одній-дві столові ложки в чистому вигляді або ж в додаток до страв і чаю. Але при цьому, мед допоможе вам не тільки в зміцненні імунітету, але і як додатковий засіб при лікуванні багатьох хвороб і хронічних недуг. Залежно від різних сортів меду можна виділити основні корисні властивості кожного з них:

  • Світлий і ніжний липовий мед особливо ефективний при лікуванні застудних захворювань. Він має бактерицидні і потогінні властивості, тому відмінно справляється з високою температурою і кашлем.
  • Гречаний мед- це повна протилежність липовому, такий мед – темний, в’язкий, насичений і навіть злегка гіркуватий. Він відрізняється високим вмістом заліза, завдяки чому гречаний мед сприяє підвищенню імунітету, швидко відновлює сили, допомагає при авітамінозах і анеміях, а також лікує серце.
  • Луговий мед. Це найбільш поширений і популярний збірний продукт, який добре впливає на печінку, серце, органи дихання. Також луговий мед вважається відмінним антисептиком при захворюваннях шкіри.
  • Лісовий мед. Такий вид меду хороший при підвищеному артеріальному тиску, тому його часто рекомендують гіпертонікам. Також лісовий мед допомагає при лікуванні органів дихання.
  • Акацієвий мед. Світлий, рідкий, ніжний, смачний, щадний – з усіх сортів меду він володіє найменшим ступенем алергенність, а тому і найдорожчий з них. Справжній акацієвий мед не кристалізується і завжди залишається рідким. Це просто універсальний мед, який підходить для лікування більшості захворювань. У тому числі він допомагає при проблемах з шлунково-кишковим трактом, жовчним міхуром і нирками, заспокоює при нервових розладах і рятує від безсоння.

Поговоривши про користь меду, можна з точністю сказати, що, незважаючи на прогрес харчової промисловості, замінити такий цінний бджолиний продукт неможливо. Компанія Медусвіт піклується про ваше здоров’я, тому радимо вамспользовать цей джерело вітамінів і мінералів, щоб підтримувати свій організм, очищати його і боротися з хворобами.

Add Comment