Close

Роль бджол у запиленні

По суті, бджоли мають вирішальне значення для екосистеми, забезпечуючи запилення рослин, що життєво важливо для їх виживання. По суті, маленька скромна бджола є одним з найбільш важливих комах для здоров’я всієї планети.

Як пилок допомагає квітам і рослинам

Пилок виробляється квітами та іншими рослинами як засіб розмноження. Рослини, які не можуть самозапилюватися, повинні отримувати пилок від інших рослин, щоб виробляти насіння і таким чином розмножуватися, оскільки репродуктивні клітини для багатьох квітів і рослин становлять пилок, вироблений квітами. Оскільки рослини перехресно запилюються, отримуючи у своїх квітках пилок від інших рослин, репродуктивний цикл рослини може продовжуватись. Як тільки відбувається запилення, рослина здатна виробляти насіння, яке згодом може перерости в нові рослини та квіти.

Як бджоли використовують пилок?

Деякий пилок може підніматися вітром і переноситись по повітрю на інші рослини. Деякі рослини є самоопилюючими, вони виробляють обидва набори репродуктивних клітин в одній квітці, тому перехресне запилення для них не є необхідним. Але багатьом рослинам необхідні комахи та інші тварини, такі як кажани, для перенесення пилку з однієї квітки на іншій. Бджоли є одними з найбільш значних тварин-запилювачів в природі. Цих комах приваблюють квіти, оскільки квітковий нектар і пилок дають їм їжу. Пилок є ключовим джерелом білка і вітамінів, тому, коли бджоли літають від квітки до квітки, вони збирають пилок і повертають його у вулик. Там вони вживають цей пилок і поширюють йооо серед інших членів бджолиних сімей. У той же час, коли вони подорожують від рослини до рослини, частина пилку, яку вони несуть, падає на інші квіти, і, таким чином, збираючи пилок для власного споживання, в кінцевому підсумку бджоли викликають запилення багатьох рослин і квітів.