Close

Бджоли мають потребу у двох різних видах їжі. Одним із них є нектар- солодкий сік, який накопичується в серці квітів. Це відбувається від пильовиків квітів, які містять численні дрібні зерна, звані пилком. Як квіти мають різні кольори, так і пилок.

Давайте пройдемось з блжолою від квітки у вулик і подивимося, що станеться. Більшість бджіл збирають тільки пилок або нектар. Коли бджола вивільняє нектар з квітки, він зберігається в її спеціальному медовому шлунку, готується для передачі бджолам, які виготовляють мед у вулику. Якщо бджола хоче, вона відкриває клапан в нектарного «мішечку», і частина корисних навантажень проходить через її власний живіт, щоб перетворюватися в енергію для її власних потреб.

Бджола – чудовий літальний апарат. Вона може нести корисний вантаж нектару або пилку, близький до її власної ваги. Врахуйте, що навіть найдосконаліша конструкція в літаках може літати з вантажом лише чверті власної ваги, тому складно не оцінити той факт, що бджоли залишаються в повітрі з таким вантажем.
Коли нектарні «мішечки» бджоли заповнені, вона повертається у вулик. Нектар доставляється одній із кімнатних бджіл, і потім передається від бджоли до бджоли через рот до тих пір, доки вміст вологи не зменшується з 70% до 20%. Це перетворює нектар в мед. Іноді температура не повинна перевищувати 32,5 ° С усередині вулика.